Díky fotbalu někam patřím, říká Janko

Janko neměl jednoduché dětství. Neustálé stěhování a složitá rodinná situace ho nakonec převedly do centra Klokánek. I přes všechny problémy, které se na něj nakupily, se snaží najít si své místo na světě. V jeho cestě za lepším životem mu pomohl i Nadační fond Albert, díky kterému se může věnovat svému oblíbenému sportu – fotbalu.

 


Název organizace: DD Liběchov
Název projektu: Individuální podpora sportovních aktivit
Místo, kde působí: Liběchov

 

Janko přišel do Klokánku ze špatného sociálního zázemí, navíc si kvůli častému stěhování nenašel partu stálých kamarádů. Nelehké dětství se také podepsalo na jeho důvěře v okolí. Janko se ale nevzdává. V jeho úsilí mu pomáhá sport. Začal hrát fotbal, díky kterému se začlenil mezi vrstevníky. „Fotbal mi dává pocit, že někam patřím. Navíc mě to ohromně baví. Máme s kluky skvělou partu a dokážeme se v týmu výborně sehrát, je to pro nás o fair play. S fotbalem jsem toho opravdu zažil hodně dobrého,“ vysvětluje Janko. Chlapec už získal několik pohárů a dokonce vyhrál cenu za nejlepšího střelce. Z fotbalistů má nejraději Cristiana Ronalda, kterého obdivuje za to, co v životě dokázal.

Volný čas Janko rád tráví s kamarády venku, baví ho skákat parkur a salta. Vzpomíná také na to, jak rád chytal ryby. Ve škole ho nejvíce baví tělocvik, protože se může věnovat svému oblíbenému sportu. A jaké jsou Janka plány do budoucna? „Chtěl bych pracovat jako kadeřník a najít si hodnou a pracovitou přítelkyni, se kterou bych si rozuměl,“ říká, „ze všeho nejvíce bych si ale přál vrátit se zpět domů,“ uzavírá.Tři NEJ podle Janka:
Nejoblíbenější místo: doma
Nejoblíbenější zážitek: výlet se strýčkem do Aquaparku
Nejoblíbenější jídlo: kebab

 

Tři přání podle Janka:
1) Jít domů.
2) Vyhrát hodně peněz a koupit si dům.
3) Najít hodnou přítelkyni.