Džudista Bobo chce být jednou jako Lukáš Krpálek

Bohuslav vyrůstá již čtvrtým rokem v dětském domově v Hranici na Moravě. Už od malička je ale velkým sportovcem tělem i duší. Kromě plavání a florbalu slaví úspěchy především v judu. Na kontě má 15 medailí z nejrůznějších závodů a jeho snem je být jednou tak úspěšný jako Lukáš Krpálek. I díky Nadačnímu fondu Albert navštěvuje Bohuslav kroužek juda a jezdí na závody.

 


Název organizace: DD Hranice
Název projektu: Individuální podpora sportovních aktivit
Místo, kde působí: Hranice

 

Bohuslavovi nikdo neřekne jinak než Bobo. K judu se dostal náhodou. „Ve škole jsme dostali letáček s nabídkou juda. Tak jsme to šli s kluky vyzkoušet a mě to zkrátka hned chytlo,“ popisuje Bobo své začátky. Postupem času se začal zlepšovat a s tím se začaly i hromadit úspěchy. „Závodění mě moc baví. Nejvíce si cením prvního místa na turnaji ve Frýdku-Místku, kde byla opravdu velká konkurence,“ říká Bobo. Přestože je teprve ve čtvrté třídě o svých budoucích plánech už má jasno. „Mým velkým vzorem je olympionik Lukáš Krpálek, třeba jednou budu mít šanci se s ním setkat,“ říká.

Pokud Bobo zrovna netrénuje či nezávodí v judu, rád se ve volném čase věnuje dalším sportům. Chodí běhat, hraje fotbal a také skáče do písku. Se svojí třídou se účastní charitativních běhů Run and Help a pomáhá tak těm, kteří kvůli zdravotnímu postižení běhat nemohou. Ve škole má nejraději tělocvik, baví ho ale i matematika a čeština. A jaké má Bobo plány do budoucna? „Rád bych se podíval do Japonska, protože je to země těch nejlepších judistů“, říká, „po škole bych se chtěl stát profesionálním vojákem, protože chci mít zaměstnání v pohybu. Já totiž nevydržím v klidu ani chvilku,“ uzavírá s úsměvem.Tři NEJ podle Boba:
Nejoblíbenější místo: Praha
Nejoblíbenější zážitek: letní tábor v Polsku
Nejoblíbenější jídlo: čínské nudle

 

Tři přání podle Boba:
1) Být nesmrtelný.
2) Být jako Lukáš Krpálek.
3) Lépe se učit.