Krasobruslení naučilo Marii soustředění a cílevědomosti

Marie z Dětského domova Náměšť je vášnivou krasobruslařkou. Za podpory krasobruslařského oddílu, Nadačního fondu Albert a dětského domova může navštěvovat hodiny krasobruslení a pravidelně trénovat.

 


Název organizace: DD Náměšť
Název projektu: Individuální podpora sportovních aktivit
Místo, kde působí: Náměšť nad Oslavou

 

Ke krasobruslení se Marie dostala přes zřizovatelku krasobruslařského oddílu, která je zároveň sponzorem Dětského domova Náměšť. Za příležitost kurzy krasobruslení navštěvovat je vděčná. „Krasobruslení mě moc baví, dokážu se u něj uvolnit a relaxovat. Naučilo mě také cílevědomosti a koncentraci. Když ale spadnu, tak to pěkně bolí.“ Pokud Marie zrovna netrénuje na ledě, ráda tančí nebo poslouchá hudbu, její nejoblíbenější interpretkou je americká zpěvačka Selena Gomez.

V červnu Marie právě dokončila 9. ročník Základní školy Náměšť nad Oslavou, kde ji nejvíce bavil dějepis, od září se chystá na Hotelovou školu v Třebíči. „V Třebíči budu studovat cestovní ruch, už se na novou životní kapitolu opravdu těším.“ Na přijímací zkoušky se pečlivě připravovala, nejtěžší pro ni bylo zvládnout stres. Jednou by se ráda podívala do Afriky, konkrétně do Zanzibaru a Tanzanie, v současné době je však jejím největším cílem dobře studovat a za čtyři roky úspěšně složit maturitu.Tři NEJ podle Marie:
Nejoblíbenější kniha: Jsem roztříštěná od Tahereh Mafi
Nejoblíbenější seriál: Red Band Society
Nejoblíbenější zážitek poslední doby: Seznámení se s novými lidmi

 

Tři přání podle Marie:
1) Poznat spřízněnou duši.
2) Založit politickou stranu.
3) Být zdravá.