Kristýna a Natália si plní studijní sny na vysoké škole

Kristýna a Natália jsou sestry z Kroměříže, které vyrůstaly v tamním dětském domově. I přes nelehké dětství obě nyní studují na vysokých školách v Praze, a to také díky pomoci Nadačního fondu Albert.

 


Název organizace: Dětský domov Kroměříž
Název projektu: Individuální podpora vzdělávání
Místo, kde působí: Kroměříž

 

Kristýna se věnuje globálnímu podnikání a managementu se specializací na cestovní ruch, Natália zase studuje marketingovou komunikaci. „Na střední škole jsem se rozhodla, že udělám všechno pro to, abych mohla studovat vysokou školu. Proto jsem velmi vděčná, že mi to bylo umožněno. Na škole mám příležitost poznat skrze zajímavé přednášky spoustu odborníků a významných osobností, zároveň máme mnoho skvělých vzdělávacích kurzů,“ říká Kristýna. I Natália je se studiem a výběrem oboru spokojená. „Je skvělé, že si můžu rozšiřovat obzory v oboru, který mě baví a zároveň naplňuje,“ říká.

Obě dívky se v Praze rychle zabydlely. Přestože studují, chodí také do práce, která souvisí s jejich studiem a připravuje je tak na budoucí zaměstnání. Kristýna pracuje jako asistentka ve vzdělávacím centru Erasmus+, kde si pochvaluje příjemnou atmosféru a skvělý kolektiv. „Práce mi umožňuje zdokonalovat si navíc anglický jazyk, který při komunikaci se zahraničními studenty často používám,“ říká. Natália zase sbírá zkušenosti na brigádě v marketingu.

Kristýna a Natália spolu mají blízký vztah, žijí spolu celý život. „Díky tomu se dobře známe a víme, co od sebe očekávat. Pomáhá nám to překonávat těžké chvíle a životní překážky, které posilují naše vzájemné pouto,“ shodují se sestry. V rodině mají ještě mladšího bratra Matěje, který podobně jako ony vyrůstá v dětském domově. Zároveň se profesionálně věnuje tanci, se kterým slaví nemalé úspěchy. „Bráchu podporujeme, jak jen je to možné. Je skvělé vidět, že dělá něco, co ho baví a posunuje dál,“ říkají sestry.

Ve volném čase si obě rády zasportují. Natália ráda běhá a jezdí na kole. Kristýna vedle běhu či fit boxu sáhne také s oblibou po zajímavé knížce. „Vybírám si především knihy, které jsou pro mě inspirací a mohu se z nich učit a pracovat na sobě. Mimo to se snažím co nejvíce času trávit se svou rodinou. Při studiu v Praze je to totiž mnohem obtížnější, než když jsem bydlela v Kroměříži,“ vysvětluje Kristýna.

A jaké jsou jejich plány do budoucna? Kristýna by se ráda podívala do zahraničí. Láká ji celá jižní Evropa, v nejbližší době by chtěla navštívit Portugalsko nebo Řecko. Po ukončení bakalářského studia plánuje navázat na magisterském stupni. Podobně i Natália by chtěla pokračovat ve studiu. „Po dokončení školy bych si především chtěla najít práci, která mně bude bavit a bude mi dávat smysl,“ uzavírá.NEJ podle Kristýny a Natálie:
Nejoblíbenější místo: Kroměříž
Nejoblíbenější jídlo: losos se salátem

Tři přání:
1) Navštívit další zemi.
2) Zdokonalit se ve španělském jazyce.
3) Být stále lepší člověkem a pracovat na sobě.