Matěj z dětského domova v Kroměříži jde za svým tanečním snem

Matěj Mikula (16) od mala vyrůstá v Dětském domově v Kroměříži. I přesto už má za sebou úspěchy, které by mu mohly leckteré děti závidět.

 


Název organizace: Dětský domov Kroměříž
Název projektu: Individuální podpora sportovních aktivit
Místo, kde působí: Kroměříž

 

V šestnácti letech patří se svou partnerkou Samantou Benešovou (14) k nejlepším párům v latinskoamerických tancích v České republice. Tančí spolu už pět let a za tu dobu už se stačili zúčastnit mistrovství republiky či se protančit do nejvyšší taneční skupiny v ČR. To ale neznamená, že by usnuli na vavřínech. Právě naopak. Tréninku se Matěj věnuje každý den a to pod vedením mistrů Evropy Kateřiny Kolmanové a Radima Přádky. „Každý den trénujeme dvě až tři hodiny, aktuálně je naším cílem dostat se do semifinále mistrovství světa,“ říká Matěj.

V cestě za jeho sny ho podpořil také Nadační fond Albert, díky kterému může trénovat i účastnit se soutěží. K tomu Matěj druhým rokem studuje na Střední obchodní škole v Kroměříži. Ve volném čase se věnuje sportu a pohybovým aktivitám. „Rád chodím do posilovny a účastním se týmových sportů. Kromě toho mě baví počítačové technologie, které patří i k mým oblíbeným předmětům ve škole,“ říká Matěj.


 

Tři NEJ podle Matěje:
Nejoblíbenější místo: Kroměříž
Nejlepší zážitek: Když jsem si mohl zahrát paintball
Nejoblíbenější jídlo: Pizza

 

Tři přání:
1) Chtěl bych být mistrem v tanci.
2) Chtěl bych být zdravý.
3) Chtěl bych vyzkoušet skok padákem.