Přírodovědec Ríša se chce stát doktorem a zachraňovat životy

Ríša byl přijat do mentoringového programu KMOTR na Ostravsku spolu se svým bratrem. Oba chlapce doporučil kurátor pro mládež s cílem dopřát jim zajímavé volnočasové aktivity a kamarády podobného věku, kteří by jim byli oporou v problematickém období puberty. I díky pomoci Nadačního fondu Albert má teď Ríša nové kamarády a studuje vysněnou školu.

 


Název organizace: S.T.O.P., z.s.
Název projektu: Individuální podpora dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí
Místo, kde působí: Ostrava

 

KMOTR je dobrovolný mentoringový program, v rámci kterého se jeden proškolený dospělý dobrovolník pravidelně a dlouhodobě věnuje jednomu dítěti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Pro Ríšu se podařilo najít vhodnou dobrovolnici, Veroniku, krátce po jeho přijetí, a mohl se tak do programu hned zapojit. Ríša byl v té době premiantem třídy a nade vše miloval přírodní vědy. S pomocí Veroniky se přihlásil na přírodovědné gymnázium a získal rovněž prospěchové stipendium, díky kterému může svůj zájem rozvíjet naplno. „Ve škole mám nejraději biologii a chemii. Na biologii mě baví zejména studium rostlin, v hodinách chemie zase chemické reakce.“ Veronika je na Ríšovy úspěchy také velmi pyšná. „Nejvíce mě těší, že jsem měla možnost podílet se na změnách v Ríšově životě, které ho, pevně věřím, učinily šťastnějším.“

V nové kamarádce z programu KMOTR nalezl svoji spojenkyni při rozvíjení svých zájmů a hlavně cestu, jak objevit spoustu nových věcí, volný čas proto nejraději tráví právě s ní. „Chodíme spolu na výlety, do kina, zoo nebo parku. Často také navštěvujeme nejrůznější akce.“ Mimo to velice rád čte a sportuje, nejraději má basketbal a stolní tenis. Destinacemi, které by Ríša rád navštívil, jsou Rakousko a Německo, nejvíce by se chtěl zajet podívat do Berlína. V budoucnu by rád pokračoval se studiem a stal se doktorem. „Chtěl bych zahraňovat životy“, uzavírá.Tři NEJ podle Ríši:
Nejoblíbenější kniha: Série Hraničářův učeň
Nejoblíbenější film: Harry Potter
Nejoblíbenější místo: Historické památky České republiky

 

Tři přání podle Ríši:
1) Stát se doktorem.
2) Mít rodinu.
3) Štěstí v životě.