Studium angličtiny je pro Elišku splněným snem

Eliška vyrůstala v dětském domově Husita, který se nachází nedaleko Příbrami. Už v útlém věku ji učarovala angličtina a kultura anglicky mluvících zemí. Proto nyní studuje na střední anglické škole v Plzni, a to i díky finanční pomoci Nadačního fondu Albert.

 


Název organizace: DD Husita
Název projektu: Individuální podpora vzdělávání
Místo, kde působí: Příbram

 

„Angličtina mě bavila už od malička. Je skvělé, že jsem dostala příležitost studovat něco, co v budoucnu určitě využiji,“ říká Eliška o svém studiu. Ráda by totiž po škole vyrazila za hranice České republiky a využila své jazykové vzdělání v reálném světě. „Mým snem je nějakou dobu strávit v Anglii a pak cestovat po Americe, nejvíce mne láká Florida,“ svěřuje se Eliška. „Na angličtině není nic těžkého, jde mi tak nějak přirozeně. Jediné, co mi přijde na studiu obtížné, je občas ráno vstát z postele,“ popisuje Eliška s úsměvem každodenní boj s budíkem, který jí dělá trochu problém.

Ve volném čase Eliška ráda tancuje, s oblibou také vaří a peče. Má v oblibě míčové hry nebo četbu zajímavé knihy. „Nejvíce času ale věnuji svému příteli a nyní také péči o nemocnou babičku,“ říká Eliška. V budoucnu se chce postavit na vlastní nohy a začít podnikat. Jejím snem je mít vlastní hotel nebo třeba malou cukrárnu. „To je ale ještě daleko, teď by mě nejvíce potěšilo, kdyby můj mladší bráška úspěšně složil maturitní zkoušku,“ dodává.Tři přání podle Elišky:
1) Vlastní hotel.
2) Aby se moje babička vrátila z nemocnice domů.
3) Další 3 přání. ☺