Zdeňka z dětského domova hraje na flétnu a jednou by ráda učila ve školce

Zdeňka žije v dětském domově v Hranicích společně s bratrem Lukášem a sestrou Jiřkou. Od mala se věnuje hře na flétnu, nejprve se učila hrát na zobcovou, později přibrala altovou flétnu. Dětský domov reprezentuje na Nejmilejším koncertě, což je soutěžní přehlídka zájmových činností dětí z dětských domovů. Díky podpoře Nadačního fondu Albert se hře může věnovat naplno a zároveň studovat na střední pedagogické škole. V budoucnu by totiž ráda pracovala v mateřské školce.

 


Název organizace: DD Hranice na Moravě

Název projektu: Podpora zájmových činností dětí z dětských domovů
Místo, kde působí: Hranice

Zdeňka je nadanou flétnistkou. Na nástroj hraje již devátým rokem. „Vystupuji na koncertech, ráda také tancuji a zpívám. Mám za sebou několik úspěchů ze soutěží se sborem i tancováním. Kromě toho mám radost, že jsem se dostala na střední pedagogickou školu, kterou jsem si moc přála studovat,“ říká. Zdeňky velkým snem je učit v mateřské školce, má totiž ráda děti a chtěla by jim předávat své hudební zkušenosti. „Ve škole mne baví také hra na klavír, na který se už půl roku učím. Aktuálně máme teď také praxe přímo ve školkách, kde moc ráda trávím čas s dětmi,“ říká Zdeňka.

Ve volném čase si Zdeňka nejvíce odpočine u zajímavé knížky. „Mojí nejoblíbenější autorkou je Lauren Kateová – přečetla jsem snad všechny její knihy,“ říká Zdeňka. Mimo vysněné práce v mateřské školce by se ráda podívala do zahraničí. „Už jako malou mne lákalo cestování, zajímají mě odlišná města i státy,“ říká. Zdeňka zatím stihla navštívit Anglii, kam se dostala díky školnímu zájezdu. „Chtěla bych jednou procestovat celý svět, nejvíce bych se chtěla podívat do Francie,“ dodává.


Tři NEJ podle Zdeňky:
Nejoblíbenější místo: příroda
Nejoblíbenější film: Pátá vlna
Nejoblíbenější jídlo: Smažený sýr s hranolky

 

Kdybych mohla mít tři přání:
1) Dokončit střední školu a úspěšně odmaturovat.
2) Vykročit tou správnou nohou a začít vlastní život bez problémů.
3) Cestovat po celém světě. Nejraději bych jela do Francie.