Albert se hýbe pro zdraví i dobrou věc. Více než 230 tisíc korun pomůže dětem z dětských domovů.

12. 09. 2022

Již pošesté se postavili zaměstnanci Alberta na startovní čáru a vydali se na trať s cílem podpořit děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Přes 450 účastníků společně během nebo chůzí nasbíralo 2 232 kilometrů, které obchodník finančně znásobil. Běh pro Nadační fond Albert se konal v Praze, Olomouci a Klecanech v rámci Měsíce zdraví, který je věnovaný motivaci ke správnému životnímu stylu. Patronem akce byl dráhový cyklista Tomáš Bábek.

Sto korun za každý kilometr, tedy částku 232 300 korun rozdělí Nadační fond mezi devět dětských domovů a neziskových organizací, které se úspěšně zapojily do jeho prázdninové sportovní výzvy. „Charitativní běh v sobě propojuje dvě důležité věci – péči o zdraví a pomoc potřebným. Zaměstnance takto motivujeme k pohybu, kterým sbírají finance pro děti. Jsem ráda, že od loňského ročníku počet kilometrů opět vzrostl a do organizací tak putuje větší obnos,“ hodnotila akci Alena Paldusová, manažerka Nadačního fondu Albert.

Šestého ročníku Běhu pro Nadační fond Albert se zúčastnil i patron Měsíce zdraví, Tomáš Bábek„Mám radost, že takové dobročinné akce má stále vůli někdo pořádat a velmi si cením toho, že jsem mohl být součástí,“ řekl úspěšný sportovec a dodal: „Celkově vnímám firemní kulturu v Albertu velmi kladně a těší mě, že vedení společnosti si uvědomuje důležitost zdravého životního stylu a jeho pozitivního vlivu na mentální zdraví zaměstnanců.“

Pohyb pomůže dalšímu pohybu

Na běhu nechyběly ani děti z obdarovaných domovů. „Moc jsme se těšili. Zúčastnili jsme se i loni, takže jsme si byli jistí, že opět půjde o moc příjemné odpoledne. Motivací pro děti bylo i to, že běžela také teta vychovatelka, a velmi jsme si to užili. Snažím se dětem vštípit zdravý životní styl a k tomu pohyb patří,“ popsala Radka Doležalová, vychovatelka z Dětského domova Pardubice.

A se spokojeností se přidala také Ivana Lacková, ředitelka Dětského domova Uherské Hradiště„Dětem se akce moc líbila, každý si našel to své. Mladší si zkusily připravené zábavné atrakce, starší prozkoumaly terén a někteří nadšeně běhali i přes 10 km dlouhé tratě. Moc za krásné odpoledne děkujeme, a hlavně za neuvěřitelnou částku, která se pro nás vysportovala.“

Všech devět organizací už přesně ví, na co finance použijí. Většina je investuje do sportovního vybavení pro děti, další zase na podporu sportovních aktivit jejich svěřenců a děti z jednoho domova se už teď těší na zimní pobyt na horách, kde se budou učit lyžovat.

Albert se hýbe pro zdraví i dobrou věc. Více než 230 tisíc korun pomůže dětem z dětských domovů.