Bertíkova štafeta splnila sen jedenáctiletému Ládíkovi

10. 10. 2022

Nadační fond Albert představuje třetí letošní příběh splněného snu. Tentokrát jsme pomohli splnit přání jedenáctiletému Ládíkovi, který se možná jednou stane nádražákem nebo strojvedoucím. Díky projektu nadačního fondu mohl načerpat inspiraci v Muzeu Českých drah v Lužné u Rakovníka, kde se ho ujal sympatický strojvedoucí a představil mu jednotlivé exponáty. 

 

Vlaky jsou pro jedenáctiletého Ládíka, který tráví volný čas v  mosteckém nízkoprahovém centru, velkým koníčkem. Má dokonce vlastní youtubový kanál, kam umisťuje svoje videa s vlaky. Rád by se tímto směrem ubíral i do budoucna, a jak sám říká, chce dělat cokoli, co je spojené s tímto prostředím.

Nadační fond Albert mu proto domluvil návštěvu Muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka, kde ho přivítal strojvůdce Josef Hanous, který mu ukázal zdejší unikáty. "Ukázal jsem Ládíkovi dieselové lokomotivy a jejich hnací agregáty, elektrické lokomotivy, stejnosměrné i střídavé trakce a také Masarykův salónní vůz,“ popisoval letitý strojvůdce, podle kterého bylo vidět, že se Ládík o vlaky zajímá a mohl by z něj být nadějný nádražák nebo strojvedoucí.

Pro Ládíka byla návštěva muzea splněný sen. Po prohlídce, během které pan strojvedoucí zodpověděl všechny jeho zvídavé dotazy, došlo také na svezení motorovým vlakem přezdívaným Hurvínek. Z toho byl Ládík obzvlášť nadšený. „Dnes se mi nejvíc líbila projížďka Hurvínkem a taky to, že jsem mohl nakouknout do kabiny dieselové lokomotivy přezdívané Sergej,“ popisoval.

Jedenáctiletý vlakový nadšenec si svůj den užil na maximum a věří, že se sem ještě někdy podívá. "Dozvěděl jsem se spoustu zajímavostí, třeba jakou dokážou jet vlaky rychlostí, kolik mají tun a podobně. Určitě se sem ještě někdy vrátím," dodal.

 

Bertíkova štafeta splnila sen jedenáctiletému Ládíkovi