Děti z dětských domovů navštívily farmu zvířat

02. 05. 2023

Nadační fond Albert uspořádal další krásnou vzdělávací akci pro děti z dětských domovů. Na výlet za zvířaty na farmu ve vesnici Dobrovítov vyrazily konkrétně děti z Dětského domova Senožaty a Dětského domova Zruč nad Sázavou. Pestrý program jsme zakončili překvapením ve formě dětských encyklopedií od Albatrosu ze sběratelské kampaně.

Děti z dětských domovů vyrazily s fondem na Farmu Naděje ve vesnici Dobrovítov, kde je hlavním cílem pomoc hospodářským zvířatům zachráněným z nevyhovujících podmínek a také osvětová činnost. Děti na farmě přivítaly kromě zástupců Nadačního fondu Albert také tamní milovnice zvířat Maruška a Hanka, které farmu před pěti lety založily. Na farmě je aktuálně 110 zvířat a stará se o ně pouze 6 lidí včetně dobrovolníků.

"Děti se v průběhu odpoledne se všemi zvířaty seznámily, dozvěděly se zajímavosti ze života na celé farmě a během prohlídky měly také možnost nakrmit ovce, kozy, krávy, lamy či divočáky. I přes nepřízeň počasí s radostí obdivovaly všechna zvířata a nadšeně si vyslechly jejich příběhy. Nechyběl ani kouzelník, netradiční občerstvení, hraní na kytaru či bubínky. Pestrý program jsme pak zakončili překvapením ve formě dětských encyklopedií z aktuální sběratelské kampaně, které dětem představují další pozoruhodné informace ze světa zvířat," popisovala Alena Paldusová, manažerka Nadačního fondu Albert.

Děti z dětských domovů navštívily farmu zvířat