Pohybem ke zdraví a pomoci. Zaměstnanci Alberta vyběhali přes 230 000 korun pro děti z dětských domovů

02. 10. 2023

Celkem 460 účastníků vběhlo na závodní trať a nasbíralo 2 336 kilometrů, které obchodník finančně znásobil. Již posedmé tak zaměstnanci podpořili děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Běh pro Nadační fond Albert se konal v Praze, Olomouci a Březhradě v rámci Měsíce zdraví. Patronem akce byl lékař Tomáš Šebek.

Sto korun za každý kilometr, tedy částku 233 600 korun rozdělí Nadační fond Albert mezi devítku dětských domovů a neziskových organizací, které se úspěšně zapojily do jeho prázdninové sportovní výzvy. Finance zamíří na podporu nadějného neslyšícího fotbalisty, nákup sportovního vybavení pro děti či na společné sportovní aktivity.

„Charitativní běh se stal neodmyslitelnou součástí konce léta. Zaměstnanci se do něj rádi opakovaně zapojují. Oceňují, že udělají něco pro své zdraví, a zároveň podpoří dobrou věc. Organizacím tato pomoc umožňuje například zakoupit sportovní vybavení, vyrazit s dětmi na hory či podpořit talenty. Velmi mě těší, že letos opět vzrostl počet účastníků a také se zvýšil obnos, který do organizací putuje,“ hodnotí akci Alena Paldusová, manažerka Nadačního fondu Albert.

Běhu pro Nadační fond Albert se zúčastnil i patron Měsíce zdraví, lékař Tomáš Šebek„Myslím si, že zdraví je pro nás všechny klíčové, a proto bychom se o sebe měli umět starat a myslet na svůj zdravý životní styl. Z toho důvodu jsem rád, že si mě Albert vybral jako patrona Měsíce zdraví. Rád jsem se zúčastnil také dobročinného běhu. Akce skvěle propojuje péči o zdraví s pomocí potřebným.“

Na akci nechyběly ani děti z obdarovaných organizací „Celý běh byl pro nás velkým zážitkem. Moc nás těší přístup Alberta a skvělá byla také podpora zaměstnanců v průběhu běhu,“ říká Markéta Šrámková, ředitelka Dětského domova Valašské Meziříčí, který využije darovanou částku na podporu neslyšícího fotbalisty. „Naše děti vedeme ke sportu velmi aktivně, řekla bych až přirozeně. V domově jsme velcí sportovci, disponujeme koly, lyžemi, chodíme plavat, běhat. Nepsaným pravidlem u nás je, že všechny děti na základní škole mají alespoň jeden kroužek,“ doplňuje.

Pohybem ke zdraví a pomoci. Zaměstnanci Alberta vyběhali přes 230 000 korun pro děti z dětských domovů